KIŞ DÖNEMİ BAKIMLARI İÇİN KAPALIYIZ. YAKINDA GÖRÜŞMEK ÜZERE..
tr

Tema Park Kuralları

Anasayfa » Tema Park Kuralları

 1. Masal Park günlük eğlence bileklikleri ile park içindeki belirlenen ünitelerden gün boyunca faydalanabilirsiniz. Bileklikler bilekliğin takıldığı kişiye özeldir. Birden fazla kişinin kullanımı tespit edilmesi durumunda bileklik iptal edilir.
 2. Masal Park günlük eğlence bileklikleri İllüzyon Evi, Zipline, Panayır Oyunları, Kepçe, Akülü Araba oyun ünitelerinde ve yeme-içme alanlarında geçerli değildir.
 3. Günlük Eğlence bileklikleri park çıkışında geri iade edilmek zorundadır. Masal Park yönetimi bileklikler için misafirlerden 10 TL depozito ücreti talep etmektedir. Kaybedilen bileklik bedeli 50 TL olarak misafirlerden tahsil edilir.
 4. Masal Park bakiye yüklenebilir kart ile yüklediğiniz tutar kadar oyun ünitelerini kullanabilirsiniz. Masal Park bakiyeli kartları 10 TL depozito karşılığında verilmektedir. Kartlar iade edildiğinde depozito bedeli iade edilir. Kart içerisindeki bakiyelerin iadeleri mümkün değildir.
 5. Masal Park bakiye yüklenebilir kartları ile her ünite için ayrı ayrı ücretlendirilirsiniz. Kartınızdaki bakiyeleri bir yıl içerisinde dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.
 6. Masal Park içindeki eğlence ünitelerinin faaliyeti hava koşullarından ve bakım çalışmalarından etkilenebilir. Gün içerisinde Masal Parkta bulunan ve teknik bakım nedeniyle kapanan ünitelerimizle ilgili Park görevlilerinden ve gişelerden bilgi alabilirsiniz.
 7. Masal Park günlük eğlence bileklikleri ve ön yüklemeli Masal Park kartları için ücret iadesi  ve iptal işlemi herhangi bir sebeple kesinlikle yapılamaz.
 8. Masal Park’a yiyecek, alkollü veya alkolsüz içecek getirmek kesinlikle yasaktır.
 9. Masal Park’a parlayıcı madde, kesici ve patlayıcı nesneler getirmek yasaktır. Masal Park içerisinde silah ile dolaşılması yasaktır. Silah taşımaya yetkili misafirlerimizin güvenlik personelinden bilgi alması gerekmektedir.
 10. Masal Park’a evcil hayvan getirmek hayvan dostlarımızın ve misafirlerimizin güvenliği açısından uygun değildir.
 11. Ziyaretçilere ve görevlilere engel-tehlike arz edebilecek frizbi, top vb. nesnelerin ayrıca yaya trafiğini etkileyebilecek scooter, kaykay, bisiklet, tekerlekli paten ve benzeri ekipman ile parka girilmesi uygun değildir.
 12. Sigara içmeye izin verilen alanlar parkın belirli noktalarında belirlenmiştir. Belirlenen alanlar dışında sigara içilmesi yasaktır. Aykırı davranışlarla ilgili cezai işlem 4207 Sayılı Kanun ve İlgili Kanunlara istinaden uygulanacaktır.
 13. Masal Park yönetiminin yetkilendirdiği güvenlikten sorumlu personeller; hırsızlık, saldırgan tavırlar, park kurallarına karşı bulunma hali gibi güvenlik kurallarına uymayan ziyaretçileri Masal Park içerisindeki huzur ve güvenliği tehlikeye sokmamak amacı ile parka girişlerini engelleme, parktan uzaklaştırma veya emniyet birimlerine teslim etme hakkına sahiptir.
 14. Ziyaretçiler tarafından çekilen tüm fotoğraflar, alınan video ve ses kayıtları sadece özel kullanımınız içindir. Yazılı iznimiz olmadan bunların ticari kullanımı, ticari amaçla çoğaltımı veya üretimi kesinlikle yasaktır.
 15. Güvenlik nedenleri ile parkımız hareketli ve sabit kamera sistemi ile izlenmekte ve kayıt altına alınmaktadır.
 16. Eğlence üniteleri her zaman belirli bir risk taşır. Eğlence ünitelerine binmeniz ile sağduyulu bir kişinin farkında olması gereken doğal riskleri kabul etmiş bulunuyorsunuz. Eğlence ünitelerini kullanırken kullanma ile kararı tamamen kendiniz vermelisiniz.
 17. Ünitelerde yer alan yazılı uyarı ve sınırlamalar ile personellerin sözlü uyarıları Uluslararası Eğlence Parkları ve Atraksiyonları Birliği (IAAPA) güvenlik kurallarıdır. Tüm sözlü ve yazılı uyarılara ziyaretçilerin uyması zorunludur.
 18. Refakatçiler parka girişlerinde refakat ettikleri kişilerden sorumludurlar.12 yaşından küçük ziyaretçilerin parka tek başına girmelerine izin verilmez. 12 yaşından küçük bir ziyaretçinin refakatçisi 18 yaşından küçük olamaz. Öğrenci gruplarında tüm yasal refakat süreci yetkili öğretmenlerin sorumluluğundadır.
 19. Eğlence alanında 1 yaşından küçük çocuklar hiçbir eğlence aletine refakatçi eşliğinde bile olsa binemezler. Refakatçi misafirlerin ücretlendirmesi ünite tabelalarında belirtilmiştir.
 20. Tüm ünitelerde güvenliğiniz ve sağlığınız için kilo, boy, yaş ve refakatçi gerekliliği gibi sınırlamalar bulunur. Lütfen oyun ünite girişlerindeki güvenlik tabelalarını dikkatlice okuyunuz. Ünite kurallarında değişiklik ve güvenlik önlemlerinin zayıflatılması ile ilgili taleplerde bulunan, personele karşı fiziki-sözlü müdahalede bulunan misafirler parktan çıkartılır.
 21. Eğlence ünitelerini kullanacak ziyaretçilerin sağlık durumu iyi olmalı ve herhangi bir potansiyel tıbbi olumsuz durumdan muaf olmalıdır. Eğer sağlığınızla ilgili belirsizlik, ruhsal, bedensel ve kronik problemler yaşıyorsanız doktor tavsiyesi almadan üniteleri kullanmayınız. Engelli misafirlerimiz ile ilgili park kuralları için web sitemizdeki ‘’Engelli Misafir Politikamız’’ bölümüne bakabilirsiniz.
 22. Hamile misafirlerimiz Masal Park içerisinde hiçbir eğlence ünitesinden faydalanamazlar. Hamile misafirlerin hamilelikleri ile ilgili olarak gişe ve ünite personellerine bilgi vermeleri zorunludur.
 23. Ziyaretçilerin kalp rahatsızlıkları, sırt, boyun/ense rahatsızlıkları, alınmamış ameliyat dikişleri ve yüksek tansiyon gibi rahatsızlıkları bulunmamalıdır.
 24. Bunların dışında, özel kısıtlamalar kural tabelalarında gösterilmiştir ve görevliler tarafından kontrol edilmektedir. Bu kısıtlamalara dikkat etmeniz ve uymanız gerekmektedir.
 25. Masal Park’a girişlerde uygun ayakkabı giyilmesi tavsiye edilmektedir.
 26. Yıllık Kartlarınız orijinal ve size ait olduğu belgelendirilebilir olmalıdır. Görevli gerektiğinde kimlik ve eşleşen imza isteğinde bulunabilir. Gişelerden aldığınız fişinizi ziyaret sonuna kadar yanınızdan ayırmayınız. Yıllık kartların kart sahipleri dışında hileli kullanımı tespit edilmesi durumunda kartlar iptal edilir ve ücret iadesi yapılmaz
 27. Değerli eşyaların sorumluluğu ziyaretçilerimize aittir.
 28. Masal Park içerisindeki eğlence ünitelerinde selfie çubuğu ve drone çekimi yasaktır.
 29. Satılan bir sınırsız eğlence bilekliği tekrar satılamaz veya başkasına devredilemez.
 30. Sosyal medya kampanyaları, etkinlikler ve fuar organizasyonların da hediye edilen biletler başka birine para karşılığında satılamaz. Satışa sunulan biletler veya kartlar iptal edilir.
 31. Masal Park içerisinde çocukların sorumluluğu ebeveynlerine aittir.
 32. Eğlence ünitelerinin aşırı sıklıkla üst üste kullanılması sağlık problemlerine neden olabilir.
 33. Park içerisindeki oyun makinalarının kapasitelerinin yarısı dolmadan oyun makinaları çalıştırılmaz.
 34. Masal Park yönetimi sağlık kuralları nedeni ile üst üste ünite kullanımını engelleyebilir.
 35. Masal Park içerisinde üçüncü şahıs ve kuruluşlar tarafından düzenlenecek tüm etkinlikler ile ilgili olarak yaşanacak sorunlarda etkinliği düzenleyen kuruluş-şahıs sorumludur.
 36. Masal Park’ı ziyaret eden tüm misafirlerimiz  tüm talepleri ile ilgili olarak info@osmaniyemasalpark.com adresine mail gönderebilirler.
 37. Tüm bu kurallar 01.04.2022 tarihinde güncellenmiştir. Masal Park yönetimi güvenlik ve sağlık uygulamaları nedeni ile park genel kuralları ve ünite kurallarını bildirim yapmaksızın değiştirme hakkına sahiptir. Parka giriş yapmış tüm misafirler park kurallarını okumuş ve kabul etmiş sayılır.