KIŞ DÖNEMİ BAKIMLARI İÇİN KAPALIYIZ. YAKINDA GÖRÜŞMEK ÜZERE..
tr

Özel Misafirlerimiz İçin Politikamız

Anasayfa » Özel Misafirlerimiz İçin Politikamız

ÖZEL MİSAFİRLERİMİZ İÇİN KURALLAR

1. 4-17 yaş arası Özel misafirlerimiz refakatçi eşliğinde Masal Park’a giriş yapabilirler. Yetişkin Özel misafirlerimiz Masal Park içerisindeki oyun ünitelerinin uygunluğunu kendileri değerlendirmelidir. Oyun ünitelerindeki genel kurallar ve tahliye talimatları Özel  misafirlerimizin bazı üniteleri kullanımını yasaklayabilir.

2. 4-17 yaş arası Özel  misafirlerimizin refakatçisi Masal Park eğlence ünitelerinin kendileri için uygunluğunu değerlendirmek için tam bir eğlence ünitesi turunu izlemeli ve kesinlikle tüm güvenlik tabelalarına ve güvenlik talimatlarını okumalıdır. Herhangi bir şüphede kesinlikle binilmemelidir.

3. Görevliler Özel misafirlerin biniş uygunluğunu değerlendiremezler ancak binme kısıtlamalarına uygunluğu gözle görülür ise saptayabilirler. 


4. %40 ve üzerinde engeli olduğunu resmi bir belge ile kanıtlayan kişiler ve yanlarındaki bir refakatçi ( ilgili devlet kurumları tarafından düzenlenmiş bir belge : Başbakanlık Özel Misafir kartı veya Belediyeye ait Özel Misafir kartı gibi )Masal Park’ta yönetimce belirlenen indirimli günlük sınırsız eğlence bilekliği alabilirler.

5. Herhangi bir sorunuzda bileklik-kart almadan önce misafir ilişkileri ofisine veya park saha yöneticisine başvurunuz. Bileklik veya kart almış olmanız tüm üniteleri kullanabilme yeterliliği olarak değerlendirilemez.


6. Özel misafirlerimizin refakatçileri, refakat ettikleri misafirin fiziksel olanaklarını, park güvenlik kurallarını, eğlence ünitesinin atraksiyon zorluklarını ve eğlence ünitelerine binişin doğal risklerini göz önünde bulundurarak aldıkları binme kararının tüm sorumluğunu üstlenirler. Sorumluluğu üstlenmiş olmanız kuralların esnetilebileceği anlamını taşımamaktadır.


7. Refakatçilerin Özel misafirlerimize oturma ve indirme yardımında bulunmak zorunda oldukları durumlarda görevli personel refakatçiye yardımcı olabilir. Görevli operatörler kaldırma tekniklerine hakim olmadıkları için tek başlarına Özel misafirlerimize yardımcı olmaya yetkili değillerdir.

 
8. Görevli operatörler Özel misafirimizin sağlığına risk oluşturma durumu çok açıksa Özel Misafir misafirimizin eğlence ünitelerine binmesini engelleyebilir. 

9.Masal Park Özel misafirlerimizin tüm haklarını korumakla birlikte belirlediği tüm kurallarda üreticilerin resmi kullanım manuellerindeki talimatları uygular. Tüm uygulamalar Özel misafirlerimizi oluşabilecek risklerden koruma amaçlıdır.

10. Bu talimat ve kurallar 1 Nisan 2022 tarihinde düzenlenmiştir ve haber verilmeksizin Masal Park yönetimince risk değerlendirmelerine göre değiştirilebilir.